Aygıtlar

Yeni Xiaomi Pad 5 için Türkiye Fiyat Etiketi Belli Oldu

Geride bıraktığımız aylarda en yeni tablet modelini tanıtan Xiaomi, birçok kişiyi heyecanlandıran aygıtı Avrupa’da satışa sundu. İlk deneyimleri ile etkileyen Pad 5 modelinin Türkiye fiyatları da bu adımla birlikte belli olmuş oldu.

Ağustos ayında tanıtılmasına rağmen Avrupa ülkelerinde yeni satışa sunulabilen model, Xiaomi için büyük bir öneme sahip. Avrupa pazarında satışa sunduğu ilk tablet modeli olan Pad 5 aynı zamanda önümüzdeki günlerde ülkemize gelebilir.

Xiaomi, Mi 11 Serisinin Üç Yeni Modelini Duyurdu
Detayları Keşfedin

İşte Xiaomi Pad 5 için Açıklanan Türkiye Fiyatı

Xiaomi tarafından paylaşılan rakam, modelin başlangıç fiyatı için geçerli. Depolama alanı gibi yükseltmelerin yapıldığındaki satış etiketinin ise nasıl olacağı şimdilik belirsiz. 3.475 TL’lik fiyatın aygıtın güçlü rakiplerinden iPad ile olan yakınlığı ise göze çarpmakta.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Apple Etkinliği’nde tanıtılan 9. Nesil iPad’in 64 GB’lık başlangıç modeli, yakında 3.899 TL’den satışa sunulacak. Güncellenen A13 Bionic çipinden güç alan modelin, Xiaomi Pad 5 satışlarını etkileyebileceği daha şimdiden düşünülmeye başlandı.

11 inçlik LCD ekrana sahip olan aygıt, ekran ile birlikte aynı zamanda 120 Hz akıcılık ve Dolby Vision desteği de sunuyor. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 860 çipseti ile çalışan model aynı zamanda 8.720 mAh boyutunda oldukça yüksek bir batarya da sahip.

Yurt dışında 350€’dan satışa sunulan aygıtın vergisiz fiyatının 3.500 TL civarında olması beklenirken vergiler dahil 3.475 TL’lik satış etiketi ile karşımıza çıkması birçok kişinin dikkatini çekmekte. Avrupa’da daha şimdiden yüzlerce kullanıcı ile buluşmuş olan modelin Türkiye’de nasıl başarılar elde edeceği ise merakla bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler