Twitter
Dijital Yaşam

Yeni Twitter Özelliği, Türkiye’ye Özel Testlere Başladı

Son yılların popüler sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’ye özel bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yaptığı duyuruda bir süreliğine sadece Türkiye’de denebilecek bir özelliği tanıtan şirket, yakın zamanda testleri tüm dünyaya genişletmeyi bekliyor.

Twitter, verdiği bilgilere göre tarihinde ilk kez Türkiye’ye özel bir yenilik denemesi gerçekleştirmekte. Yeni özelliğine Reactions adı veren şirket, test sürecine Türkiye’deki çoğu kullanıcının otomatik olarak dahil edildiğini de aktarıyor.

Twitter, Beklenen Apple Etkinliği Adımını Attı: Hashflag Yayında
Detayları Keşfedin

İşte Sadece Türkiye’de Denenen Yeni Twitter Özelliği

Türkiye’de denenen ilk Twitter özelliği olarak tarihe adını yazdıran Reactions özelliği, kullanıcıların sadece “fav” butonu ile sınırlı kalmasının önüne geçiyor. 5 farklı reaksiyonun Tweet’lere verilebilmesi de bu yenilikle beraber mümkün.

Reactions’un bir süreliğine sadece ülkemizde deneneceğini de aktaran sosyal medya devi, daha sonrasında diğer ülkeleri de test sürecine dahil etmenin planları arasında olduğunu da yaptığı açıklamaya dahil etti.

“Bir beğeni, her zaman tüm hisleri karşılamadığından, insanlara bir Tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları adına yeni bir yol sağlamak için bir dizi emoji ekledik.”

-Twitter

“Fav” ifadesinin sonu olması beklenen Reactions özelliği, daha şimdiden sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölmüş durumda. Birçok kişi yeniliğin Facebook’dan alındığını düşünüyorken bazı kullanıcılar ise benzerliklerin olabileceğini savunuyor. Platformun gelecekte hangi yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkacağı ise merak konusu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler