Apple

Yeni Nesil Apple Watch Kayışı Solo Loop Nasıl Seçillir?

15 Eylül’de gerçekleşen Apple Etkinliği’nde yeni Apple Watch Series 6 ve uygun fiyatı ile herkese üstün bir Apple Watch deneyimi yaşatan SE modeli tanıtıldı. Bu harika cihazların yanında her tarza uygun iki farklı yeni nesil Apple Watch kayışı da tanıtıldı. Solo Loop ve Örgü Solo Loop adındaki bu kayışların farkı ise bileğinizi çepeçevre sararak toka ve düğmelerle uğraşmamanızı sağlıyor.

Solo Loop, normal bir Apple Watch modeli satın aldığınızda yanında gelen Spor Kordon’un düğmesiz hali. Spor Kordon’dan çok daha esnek olan Solo Loop, sunduğu benzersiz deneyim ile birçok kullanıcı tarafından büyük beğeni topladı.

Her biri eşsiz olan Örgü Solo Loop kayışlar ise son derece rahat ve bileğinize takıp çıkarması çok kolay bir tasarımla karşımıza çıkıyor. %100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen kayışlar, 5 farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu.

Eğer Apple Watch’unuza Solo Loop modellerinden birini almaya karar verdiyseniz seçim esnasında dikkat etmeniz gereken kritik noktalar bulunuyor.

Solo Loop
Tüm Solo Loop Modelleri

Hangi Solo Loop Boyutu Daha Uygun?

Her iki Solo Loop modeli de bileği saran bir kullanım şekline sahip olduğundan sizi rahatsız etmeyen ve bileğinize tam oturan bir boyutta Solo Loop’unuzu seçmeniz oldukça önemli. Apple bunun için size iki farklı yol sunuyor: bilek çevrenizi kendiniz ölçün veya yakınınızdaki Apple Store’u ziyaret ederek bileğinize en uygun kayışı deneyimleyerek bulun.

Eğer kayışınızı internetten satın almak isterseniz bileğinizi kendiniz ölçmeniz gerekiyor. Apple Store’dan satın almak isterseniz de oradaki Uzman’lar size yardımcı oluyor. Her ne kadar yanlış boyut satın alımlarında Apple değişim olanağı sunsa da bir takım sıkıntılar çıkabiliyor. Bu nedenle Solo Loop’unuzun boyut seçimi gerçekten çok kritik.

Bilek ölçünüzü kendiniz almaya karar verdiyseniz karşınıza yeniden iki farklı seçenek çıkıyor. Apple tarafından özenle oluşturulan yazdırılabilir aracı %100 ölçekte yazdırarak ölçüm yapabilir, yazıcınız yoksa da evinizdeki eşyalar yardımıyla bilek çevrenizi hesaplayabilirsiniz.

Yazdırılabilir Araç ile Kendinize En Uygun Solo Loop Boyutunu Bulun

Solo Loop
Apple’ın Yazdırılabilir Aracı ile Kayış Numaranızı Bulun | Apple

Buradan Apple’ın yazdırılabilir aracını indirin ve yazıcınız ile %100 ölçekte yazdırın. Ölçeleyerek sığdır seçeneğini kullanırsanız doğru seçimi yapamayabilirsiniz. Doğru bir şekilde yazdırıp yazdırmadığınızı anlamak içinse aracın sol alt köşesinde bulunan bölüme kredi kartı ya da kimlik yerleştirin. Eğer yerleştirdiğiniz kart tam olarak oturuyorsa bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Yazdırılabilir aracın sağ kısmını kaplayan uzun şeriti belirtilen noktalardan kesin. Kestiğiniz bu parça, size en uygun Solo Loop’u belirlemeniz için yardımcı olacak. Parçanın şeritten büyük olan kısmını bileğinizde saatin geleceği yere yani tam ortaya yerleştirin. Boyutların bulunduğu kısmı bileğinize dolayın ve okun gösterdiği sayıyı not edin. Eğer ok bir çizgiye denk geldiyse çizgiye en yakın olan iki sayıdan küçük olanı sizin kayış numaranızdır.

Ölçüm işlemini sonlandırdıktan sonra Solo Loop satın alma sayfasına geri dönün. Ve ölçünüzü işaretleyin. Satın almaya hazırsınız! Şimdi tek yapmanız gereken Apple’ın bu ay içerisinde Türkiye’de satışa sunacağı Solo Loop’u beklemek olacak.

Yazıcınız Yok Mu? Ev Eşyaları ile Kayış Numaranızı Bulun

Solo Loop
Ev Eşyaları ile Bileğinizin Ölçüsünü Alın | Apple

Eğer bir yazıcınız yoksa Solo Loop’unuzu satın almak için Apple Store’a gitmenize halen gerek yok. Bir takım araç gereçler yardımıyla da bileğinizi ölçebilir ve bu sayede kayış numaranızı hesaplayabilirsiniz.

Mezura Kullanın

Elinizde kullanabileceğiniz bir mezura bulunuyorsa normalde saat taktığınız yere mezurayı sıkıca sarın ve bileğinizi ölçün. Ardından Solo Loop satın alma sayfasındaki “Kılavuzumuzu tekrar kullanın” butonuna tıklayın, Ev eşyaları’nı seçin ve “Tamam. Sırada ne var?” butonuna basın.

Gerekenler Listesi: Kalem, Kağıt, Cetvel

Eğer mezuranız yoksa kalem, kağıt ve cetvel ile de kayış numaranızı hesaplayabilirsiniz. Aldığınız kağıdın uzun kenarından 1-1,5 cm incelikte bir şerit kesin. Şeritinizi bileğinizin normalde saat taktığınız bölgesine sıkıca sarın. Sabitlemek için dilerseniz bant kullanın, ardından şeridin üst üste geldiği noktayı kalemle işaretleyin. Şeridi kaldırın ve cetvelinizin yanına yerleştirin. İşaretlediğiniz kısım ile sonu arasındaki mesafeyi ölçün. Burada tam ölçüyü almanız ve asla yuvarlama yapmamanız oldukça önemli. İşlemi tamamladıktan sonra “Tamam. Sırada ne var?” butonuna basın.

Mezuranızda çıkan ya da kağıt ile hesapladığınız ölçünüzü santimetre (cm) cinsinden girin ve ardından “Kayış boyutunuzu öğrenin” butonuna dokunun. Ve işte karşınızda! Kayış numaranız ile satın almaya tamamen hazırsınız.

Solo Loop ve Örgü Solo Loop’un tüm renk ve boyutlarını incelemek için buraya dokunabilir, yukarıdaki videodan Apple ürünleriyle ilgili içerikler üreten iJustine’in her iki Solo Loop modelinde de yaşadığı deneyimi keşfedebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler