Apple

Yeni M1 Pro’lu 16 inç MacBook Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Teknoloji devi Apple, bu akşam gerçekleştirdiği etkinliğinde uzun zamandır beklenen yeni 16″ MacBook Pro modelini tanıttı. Yepyeni M1X çipe sahip olan yeni 16″ MacBook Pro, ayrıca yenilenen bir tasarımla geliyor.

Şirket, bu akşam gerçekleştirdiği Unleashed etkinliğinde yeni nesil AirPods’un yanında Mac tarafındaki yenilikleri tanıtıyor. Şirket, M1’den daha güçlü olan M1 Pro çipine sahip Mac modellerini tanıtıyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Yeni 16″ MacBook Pro’nun Özellikleri

Yeni 16 inç MacBook Pro, tamamen yenilenmiş bir tasarımla geliyor. Buna ek olarak MagSafe üzerinden şarj olabilen model, bir önceki nesle göre birçok farklı girişe sahip. Ayrıca Apple’ın şu ana kadarki en güçlü çipi olan M1 Pru’yu kullanan model, birçok farklı yenilik ile geliyor.

Biraz M1 Pro çipten bahsedecek olursak da yeni M1 Pro çipi, 10 çekirdekli bir CPU ile geliyor. Bu 10 çekirdeğin 2’si düşük güç tüketimi odaklı olurken, kalan 8 çekirdeği ise yüksek performans odaklı. 16 çekirdekli bir GPU ile gelen M1 Pro, 32 GB’a varan bellek ile yapılandırılabiliyor.

M1 Max’den bahsedecek olursak M1 Max, tıpkı M1 Pro gibi 10 çekirdekli bir CPU ile geliyor. 32 çekirdekli GPU ile gelen çip, 64 GB’a varan bellek ile yapılandırılabiliyor.

Bunun dışında ekran tarafında da iyileştirmeler yapan şirket, yeni MacBook Pro modelinde de tıpkı M1 çipli iPad Pro gibi XDR teknolojisini kullanıyor. Buna ek olarak renkleri çok daha doğru bir şekilde gösterirken; karanlıkları çok daha karanlık, aydınlıkları da çok daha aydınlık gösterebilen mini-LED’ler de yeni MacBook Pro’da yer alıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler