Facebook
Dijital Yaşam

WhatsApp ve Instagram Çöktü: İlk Resmi Açıklamalar Geldi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarının çoğunu bünyesinde barındıran Facebook, kritik bir sorunla karşı karşıya. Milyarlarca kullanıcı WhatsApp ve Instagram başta olmak üzere çoğu Facebook platformuna çökme nedeniyle erişememekte.

Her geçen gün popülaritesi artan Instagram ve yıllardır kullanıcılara sunduğu mesajlaşma seçenekleri ile sevilen WhatsApp’ın kullanılamadığı aktarılıyor. Daha önce yaşanan WhatsApp ve Instagram çökme durumlarında olduğu gibi bu sefer de milyonlarca kullanıcı Twitter başta olmak üzere diğer platformlara yöneldi.

WhatsApp Mac

WhatsApp, Masaüstü Sürümü için Beklenen Özelliği Test Etmeye Başladı
Detayları Keşfedin

Facebook ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan Açıklamalar

Bu yıl 17. yaşını kutlayan Facebook, dünya genelinde ilk sorunların başlamasının ardından neredeyse bir saat geçmişken resmi bir açıklama yaptı. Sorunun ne zaman giderileceği hakkında herhangi bir bilgi ise verilmiyor.

”Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişmekte sorunların meydana geldiğini biliyoruz. Problemleri gidermek için tüm ekiplerimiz güçlerini birleştirdi. Rahatsızlık için tüm kullanıcılarımızdan özür dileriz!”

-Andy Stone, Facebook İletişim Direktörü

Facebook tarafından yapılan açıklamanın öncesinde ise Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Doktor Ömer Fatih Sayan’dan çökmeyi onaylayan bir paylaşım da geldi. Problemlerin sonrasında neredeyse tüm internet kullanıcılarının bağlandığı Twitter’da yapılan duyuruda Türkiye’deki kullanıcıların daha az etkilendiği aktarıldı.

WhatsApp, Instagram ve Facebook’un bulunduğu her ülkedeki hemen hemen bütün kullanıcıların platformlara erişemediği biliniyor. Sayan’ın Tweet’indeki istatistiklere göre ülkemizdeki bazı kullanıcılar tüm dünyadaki sorunlara rağmen servislere erişebiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler