Aygıtlar

TCL’nin Yeni Giyilebilir Ekranı Wearable Display ile Tanışın

TCL, CES 2021 fuarında yeni cihazlarını tanıtmaya devam ediyor. Şirket, daha önce prototip aşamasında olan yeni giyilebilir ekranı hakkında daha önce açıklanmayan diğer detayları açıkladı. TCL Wearable Display (Giyilebilir Ekran) adındaki bu giyilebilir ekranın yıl sonuna kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

TCL Wearable Display, Sony’nin ürettiği iki adet 1080p Full HD çözünürlüklü micro OLED paneli taşıyor. Ekran, izleyiniye 140 derecelik izleme açısı sunuyor. Ayrıca TCL, cihazın 140 inçlik bir ekranı derece başına 49 piksel yoğunlukla dört metre uzaktan izleme etkisini gerçekleştirebildiğini de açıkladı.

Bu giyilebilir ekranı kullanmak için ise ekranı USB-C bağlantı noktası bulunan, görüntü aktarabilir bir cihaza (akıllı telefon, tablet, bilgisayar vb.) bağlamak gerekiyor. Giyilebilir ekran, bu sayede bağlı olduğu cihazdan görüntüyü alıyor ve kullanıcıya sanki dev bir televizyona bakıyormuş gibi bir his veriyor.

Aslında bu cihaz, bir sanal gerçeklik başlığı değil. Açıkçası izleyicisine çok büyük bir ekrana bakma efekti veren giyilebilir, gözlüğe benzeyen bir kişisel ekran.

Cihaz, USB-C bağlantı noktası sayede enerjisini bağlı olduğu cihazdan alıyor ve pil kullanmıyor. Ayrıca TCL, Engadget’e verdiği röportajda ekranın gözlük ile birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlandığını ve gözlüklerin önünde bulunacak şekilde ayarlanabileceğini açıkladı.

TCL, giyilebilir ekranın bu yıl içinde piyasaya çıkacağını, şirketin kendi telefonlarından birinin ve bir içerik hizmeti aboneliğinin bulunduğu paketin parçası olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağını açıkladı.

Ayrıca TCL, ekranın hala prototip aşamasında olduğunu ve tanıtıldığında ekranın adının değişebileceğini de açıkladı. Ekranın ülkemize ne zaman geleceği konusunda ise henüz hiçbir bilgi bulunmuyor.


Kaynak: Engadget | The Verge

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler