Squad ve Twitter logoları
Dijital Yaşam

Squad Uygulaması, Twitter Tarafından Satın Alındı

Cuma günü yapılan bir açıklamaya göre Twitter, arkadaşlarınızla videolu görüşme ve ekran paylaşımı yapmanızı sağlayan Squad adlı uygulamayı satın aldı.

Squad, Twitter’ın insanların etkileşim kurmasına, kendilerini ifade etmelerine ve diğerleriyle sohbete katılmasını sağlamasına yardımcı olacak. Squad’ın ekibi, insanların sesli ev görüntülü sohbetlere nasıl katıldıklarına dair derin bir anlayışa sahip. Bu ekip, kullanıcılarımız için yeni ve yaratıcı araçlar geliştirmemize de yardımcı olacak

Ilya Brown, Twitter

Twitter, bir süredir standart Tweet’lerin dışında insanları bağlamanın yollarını arıyordu. Kısa bir süre önce kullanıma sunulan Fleets de aslında bu arayışın bir göstergesiydi. Hatta, sesli konuşma odalarının platforma getirileceği bile duyurulmuştu. Twitter’ın Squad gibi sanal gezinti noktalarını kendi platformunda geliştirdiğini düşünmek pek de zor değil.

Twitter’ın Squad’ı satın almasından sonra, uygulamaların üzerinde tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong’un keşfi ile şirketin aynı zamanda canlı yayın servisi olan Periscope’u da kapayabileceği ortaya çıktı. Twitter, belki de platformundaki kullanıcıların büyük ölçülü takipçi veya izleyici kitleleri yerine küçük topluluklara yayın yapmasını istiyor.

Squad uygulaması, resmi internet sitesinde bulunan bilgilere göre bugün kapatılacak. Bir Twitter sözcüsünün The Verge adlı haber sitesine verdiği bilgilere göre uygulamayı daha önce kullanan kişiler, halihazırda bilgilendirildi.

Squad’ın güncellenmiş sitesinde uygulamanın eski günlerinden kalan ekran görüntüleri ve CEO Esther Crawford’dan bir mesaj bulunuyor. Bazı yerlerdeki logolar, halihazırda Twitter logosu ile değiştirilmiş.


Kaynak: The Verge

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler