Popüler Kitap Satış Sitesi Kitapyurdu Hacklendi
Dijital Yaşam

Siber Suçla Mücadele için 30 Ülke Güçlerini Birleştiriyor

Son yılların en büyük problemlerinden biri olan siber suç, hemen hemen internetin bulunduğu her noktada mevcut. Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptığı en yeni açıklamaya göre bunun önüne geçmek için yeni bir adım atıldı.

Paylaşılan bilgilere göre Amerika başta olmak üzere 30 farklı dünya ülkesi, güçlerini siber suçla mücadele için birleştirecek. Kararların alınmaya başlayacağı ilk toplantının tarihi ise netleşmeye başlamış durumda.

Hackerlar, Toplamda 26 Milyon Kullanıcının Verisini Çaldı: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

İşte Siber Suçla Mücadelenin En Yeni Adımı

CNN aracılığıyla aktarılan bilgilere göre, Washington yönetimi siber suçla mücadele için uzun süreli bir plan hazırlığı içerisinde. Bu planın uygulamaya geçirileceği ilk adım ise 30 dünya ülkesinin tek bir noktada birleştirilmesi.

Kararın Açıklandığı Beyaz Saray

30 dünya ülkesinin tam listesi paylaşılmazken son aylarda siber suçlarla gündeme çokça gelen Türkiye’nin de bu isimler arasında bulunduğu düşünülüyor. Doğrudan ABD Başkanı Joe Biden tarafından paylaşılan bilgilere göreyse ilk görüşme ekim aynın sonunda gerçekleşecek.

Oldukça geniş olan siber suç dünyasında ilk odaklanılacak noktanın ise kripto paralar olduğu tahmin ediliyor. Pandemi döneminde popülaritesini arttıran kripto varlık hırsızlığının engellenmesi önemli konu başlıklarından biri olarak değerlendirilmekte.

“30 dünya ülkesini siber suçla mücadele için bir araya getirmemizdeki en büyük amaç, ülkelerin kendi mücadele birimlerini buluşturarak güçlendirmek. Kripto paranın yasadışı kullanımının önüne geçmek de konu başlıklarımızdan bir tanesi.”

-Jake Sullivan, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı

Yeni MacBook Modellerinin Özellikleri Hacklendi: Fidye İsteniyor
Detayları Keşfedin

30 dünya ülkesinin bir araya geldiği ilk görüşme büyük bir heyecanla bekleniyorken, daha şimdiden nelerin olacağını düşünenlerin sayısı yükselişe geçmiş durumda.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler