Okul Zamanı
Apple

Apple Watch ile Tam Odaklanma: Okul Zamanı

Çocuğunuzun okul programına göre Apple Watch özelliklerini sınırlamak veya bir işe odaklanmak istediğinizde kendi saatinizde kullanabileceğiniz bir özellik olan Okul Zamanı, watchOS 7 ile birlikte geliyor. Hem sizin hem de çocuğunuzun yaratıcılığını en üst düzeye çıkaracak olan Okul Zamanı özelliğini ayarlamaya şimdi başlayın.

Okul Zamanı

1. Apple Watch’unuzun watchOS Sürümünü Kontrol Edin

Okul Zamanı özelliğini kullanmak için ister sizin ister de çocuğunuzun saatinin watchOS 7 veya daha yeni bir sürüme yükseltilmiş olması gerekiyor. Güncellemeyi yaptıktan sonra eğer çocuğunuzun saatinde Okul Zamanı’nı kullanacaksanız Aile Ayarları ile Apple Watch’ı yeniden ayarlamanız gerekiyor. Aile Ayarları ve ayarlama hakkında daha fazla bilgiyi buradan alın.

2. Okul Zamanı Programı Ayarlayın

Çocuğunuzun saatinde Okul Zamanı’nı ayarlamak için iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını açın. Tüm Saatler’e, ardından da çocuğunuzun Watch’una dokunun. Bitti’ye ve sonrasında Okul Zamanı’na dokunun. Okul Zamanı’nı etkinleştirip Zamanlamayı Düzenle’ye dokunun. Okul Zamanı’nın etkin olmasını istediğiniz gün ve zamanları seçin. Bir gün içerisinde birden fazla program ayarlamak isterseniz Zaman Ekle’ye dokunun.

Programı değiştirmek içinse Watch uygulamasını tekrardan açın, yönetilen Watch’un yanındaki bilgi düğmesine dokunun. Okul Zamanı’na, ardından da Zamanlamayı Düzenle’ye dokunun.

Okul Zamanı

3. Kısa Süreliğine Geçici Olarak Okul Zamanı’ndan Çıkmak

Çocuğunuz ders aralarında mesajları kontrol etmek gibi işlemler için Okul Zamanı’ndan geçici olarak çıkabilir. Bunun için Digital Crown’u döndürmesi ve onaylamak için Çık’a dokunması yeterli. Eğer bir Okul Zamanı programı daha etkinse mod otomatik olarak sürdürülür.

Okul Zamanı

4. Okul Zamanı Raporlarını Keşfedin

Okul Zamanı’ndan geçici olarak yapılan tüm çıkışların başlangıç ve bitiş zamanları iPhone’unuzdaki Watch uygulamasında raporlanır ve hazır bir şekilde sizi bekler. Okul Zamanı’ndan ne zaman çıkıldığını ve ne kadar süre dönülmediğini görmek için Tüm Saatler’e, çocuğunuzun saatine, son olarak da Okul Zamanı’na dokunun.

Okul Zamanı

5. Odaklanmak için Okul Zamanı’nı Kullanın

Odaklanarak yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkarmak istediğiniz her an Okul Zamanı’nı kullanabilirsiniz, hem de kendi Watch’unuzda. Bildirimleri sessize almak, dikkat dağıtıcı görsel unsurlar olmadan zamanı kolayca kontrol etmek istediğinizde Rahatsız Etme veya Sinema Modu yerine Okul Zamanı’nı çalıştırabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak Denetim Merkezi’ni ekranın alt kısmından yukarıya doğru kaydırarak açın. Sayfanın en altına gidin ve Düzenle’ye dokunun. Okul Zamanı düğmesinin üzerindeki ekle düğmesine dokunun ve Bitti’yi seçin. Bu sayede Okul Zamanı’nı kendi saatinizde açmak için tek yapmanız gereken Denetim Merkezi’ni açmak ve Okul Zamanı’na dokunmak.

Okul Zamanı

Okul Zamanı’nı kullanmak ve hakkında daha fazla bilgi almak için buraya dokunun. Dilerseniz Apple Destek ile bir görüşme başlatarak da adım adım Okul Zamanı’nı ayarlayabilirsiniz.

Kaynak: https://support.apple.com/tr-tr/HT211782

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler