NVIDIA GeForce NOW
Apple

NVIDIA GeForce NOW, Artık iPhone ve iPad’de Kullanılabiliyor

NVIDIA, GeForce NOW bulut oyun servisinin iOS ve iPadOS’da bulunan Safari tarayıcısında beta (test) sürümünün Kuzey Amerika ve Avrupa’da (Rusya ve Türkiye dahil) kullanıma sunulduğunu duyurdu. Artık GeForce NOW kütüphanesindeki oyunların bir çoğu, iPhone ve iPad üzerinde oynayabilir hale geldi.

App Store kurallarına göre, bulut oyun servislerinin App Store’da kullanılabilmesi için servisde bulunan oyunların direkt olarak App Store üzerinden indirilebilmesi ve her oyunun da yayınlanmadan önce Apple tarafından kontrol edilmesi gerekiyor. Bu nedenle NVIDIA GeForce NOW, App Store yerine Safari üzerinden çalışıyor.

GeForce NOW’un iPhone veya iPad’inizde çalışabilmesi için ise iOS 14.2, iPadOS 14.2 veya daha yeni bir sürümü kullanmanız gerekiyor. Ayrıca GeForce NOW, iPhone ve iPad üzerinde çalışabilmesi için bir oyun kumandasına ihtiyaç duyuyor. Bir de platform sınırlamaları nedeniyle yalnızca klavye ve fareyle oynanabilen oyunlar, şimdilik iOS’da bulunan GeForce NOW’da kullanılamıyor.

Fortnite, geçtiğimiz aylarda ise App Store ve Google Play Store‘dan kaldırılmıştı. Fortnite, GeForce NOW ile önümüzdeki günlerde iPhone ve iPad’lere tekrardan geri dönecek. GeForce NOW, iOS’da şimdilik sadece bir oyun kumandası ile kullanılabildiği için Fortnite, henüz iOS’daki GeForce NOW ile oynanamıyor. NVIDIA ve Epic Games, Fortnite’ın dokunmatik bir sürümünü iPhone’lara getirmek için ise çalışmalarını sürdürüyor.

GeForce NOW, iPhone ve iPad’de Nasıl Kullanılır?

NVIDIA GeForce NOW

Öncelikle iPhone’unuzdaki veya iPad’inizdeki Safari’de play.geforcenow.com adresine gitmeniz gerekiyor. Ardından sırasıyla Paylaş düğmesine, sonra da Ana Ekrana Ekle düğmesine tıklayın. Karşınıza çıkan pencerenin sol üstünde yer alan Ekle düğmesine tıklayın. Artık GeForce NOW, ana ekranınızda gözükecektir.

GeForce NOW’ı başlatmak için ana ekranınızdaki GeForce NOW simgesine tıklayın, ardından da ekrandaki yönergeleri izleyin. Son olarak, oyun kumandanızı iPhone veya iPad’inize bağlayın. Artık GeForce NOW’da bulunan oyunları iPhone’unuzda veya iPad’inizde oynayabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler