iOS 14.3
Dijital Yaşam

iOS 14.3 ProRAW Desteği ile Kullanıma Sunuldu

iPhone 12 ve 12 Pro kullanıcılarının ProRAW özelliğini kullanmasını sağlayan iOS 14.3 kullanıma sunuldu. Bu güncellemeyle gelen diğer özelliklere Apple TV uygulamasında iyileştirilmiş arama, Apple Fitness+ ve AirPods Max desteği dahil.

iPhone’lar uzun bir süredir RAW formatında fotoğraf çekebiliyordu. Ancak bu formatı tercih etmek, fotoğrafların yazılımsal olarak otomatik bir şekilde iyileştirilmesinin engellenmesine sebep oluyordu. ProRAW, bu sorunu çözerek Apple’ın görüntü işleme algoritmasının avantajlarını RAW gibi daha sonra da düzenlenebilen bir formatta saklayabiliyor.

iOS 14.3, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde fotoğraf çekilirken bu formatın kullanılmasına izin veriyor. Güncelleme yüklendikten sonra telefonun içinde yüklü gelen Kamera ve Fotoğraflar uygulamaları, ProRAW desteğine sahip oluyor.

Bu güncelleme, aynı zamanda bazı kullanıcıların yeni mesajlar için bildirim alamadığı bir sorunu da çözüyor. Siri’ye yüzlerce hayvan, enstrüman ve araç sesi ekleniyor. Bu seslere HomePod, iPhone veya iPad’inizdeki Siri’ye “X hayvanı hangi sesi çıkarır” gibi bir soru sorularak erişilebiliyor. Ayrıca iPhone ve iPad kullanıcıları, sesli bir cevabın yanında sordukları nesnenin üç boyutlu modeline de erişebiliyor.

Bunların dışında yapılan en önemli değişikliklerden biri, uygulama ikonlarının daha kolay bir şekilde değiştirilmesi. Eski sürümlerde ikonları değiştirilmiş uygulamalar önce Kestirmeler uygulamasını açarken iOS 14.3’te uygulamalar direkt olarak açılabiliyor. Kamera uygulamasında 25 FPS’lik video çekimi de iOS 14.2 ile eklenen özellikler arasında.


Kaynak: The Verge

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler