Dijital Yaşam

Google One için Yeni Depolama Alanı Duyuruldu

Dünyanın en büyük iki arama motorunu bünyesinde bulunduran Google, geçtiğimiz saatlerde One web sayfasını güncelledi. Bulut depolama servisi One’ın yeni güncellemesi sonrası kullanıma sunulan yenilikler göze çarpıyor.

İlerleyen günlerde Android 12 işletim sistemini yayınlamaya hazırlanan şirket, Google One için yeni bir depolama alanı seçeneği daha eklerken bununla birlikte kararsız kalan kullanıcılar için iyi bir alternatif olmayı hedeflemekte.

Android 12 Kişiselleştirme Ekranı

Google, Android 12 için İlk Tarihi Açıkladı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Google One Seçeneği

Ülkemizde bulunmamasına rağmen yurt dışında birçok kişi tarafından tercih edilen 10 TB’lık Google One paketi, birçok kişiye fazla gelmekteydi. 50$’lık fiyat etiketine sahip olan pakete en yakın seçenek ise aylık 10$’lık 2 TB paketiydi. Şimdi ise iki paket arasında alternatif bir seçenek bulunuyor.

iOS ve Android için Yeni Yedekleme Seçeneği: Google One

5 TB boyutunda bir depolama alanı sunan yeni paket, 25$’lık bir satış etiketine sahip. Türkiye’de şimdilik satışta bulunmayan 5 TB paketin ülkemizdeki fiyatının ise yaklaşık 50 TL bandında olabileceği düşünülüyor. 2 TB boyutundaki paket ise aylık 28.99 TL.

10 TB paket yurt dışında uzun zamandır bulunmasına rağmen ülkemizde satışa sunulmuş değil. Google One’ın en büyük rakiplerinden biri olan iCloud ise uzun zamandır yeni bir paket ile kullanıcıların karşısına çıkmıyor.

Google, her oluşturulan yeni hesaba 10 GB’lık bir depolama alanı sunarken Apple ise 5 GB boyutunda bir alanı bulunduruyor. Üç farklı paketi bulunan iCloud’un fiyatları ise Google One’a göre biraz daha pahalı.

Yeni 10 TB adımının Google One ve iCloud arasındaki rekabetin gidişatını nasıl etkileyeceği merak konusuyken Apple’ın da benzer bir yeni paket adımını yakın zamanda atması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler