Aygıtlar

Gizemli Nintendo Yeniliği, FCC Raporunda Görüldü

Bu yıl 132. yaşını tamamlanayacak olan Nintendo, önümüzdeki zamanlarda yeni bir etkinlik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Birçok farklı yeniliğin tanıtılacağı etkinlik ile karşımıza çıkacak aygıtlardan biri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Nintendo’nun resmi FCC kayıtlarında görülen yeni aygıt, beraberinde büyük güncellemeler getirecek yeni nesil bir Joy-Con olduğu düşünülüyor. Bu iddialara rağmen halen dahi aygıt, gizemini korumaya devam ediyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Gizemli Yeni Nintendo Aygıtı

Nintendo, yeni aygıtın detaylı fotoğraflarını, videolarını ve çalışma prensibini FCC ile 180 günlük gizlilik talebinin sağlanmasıyla paylaştı. Bu durum 16 Mart 2022 tarihine kadar FCC raporlarında herhangi bir görsel görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Halihazırda paylaşılan kabataslak şemalar ile birlikte model hakkındaki ilk bilgileri elde etmek mümkün. İlk günlerde tamamıyla gizemli olan aygıtın bu sayede bir Joy-Con olabileceği iddiası gün yüzüne çıktı.

Kısa zaman içerisinde bir etkinlik gerçekleştirecek olan Nintendo, tanıtım ile birlikte OLED ekranlı Switch ile birlikte bu yeni nesil aygıtın da duyurabilir. Aynı zamanda model ile ilgili dikkat çekici tek detay bu değil.

FCC raporu detaylıca incelendiğinde modelin ön ve arka yüz olmak üzere ikiye ayrıldığı görülüyor. Taslak çizimlerde ön yüz ince uzun bir parçayken arka tarafta kalınlık artıyor. Bu da akıllara bildiğimiz Joy-Con deneyiminin baştan aşağıya değişebileceği ihtimalini getirmekte.

Birçok kişiye modelin Joy-Con olduğunu düşündüren detay ise model numarası. HAC-043 numarasına sahip olan yeni aygıt, geçtiğimiz 2019 yılında tanıtılan kablosuz SNES kontrolcülerinin güncellenmiş versiyonu olabilir.

SNES kontrolcüleri, klasik Joy-Con’larda olduğu gibi takılabilen bir yapıya sahip değil. Tüm düğmeleri tek yüzde bulunan SNES, aynı zamanda Switch’lerin herhangi bir tarafına takılamadan doğrudan kablosuz çalışıyor. Aynı zamanda Bluetooth desteği olan bu kontrolcülerin, yakında güncellenerek FCC raporundaki halini alması muhtemel.

Tüm bu iddialar arasından hangilerinin doğru olduğunu Ekim ayında gerçekleşmesi beklenen Nintendo etkinliği belirleyecek. Tahminen 40$’lık fiyat etiketine sahip olması beklenen aygıtın detayları ise daha şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmış durumda.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler