Otomobil

Formula 1 Turkey Grand Prix Kupası Ortaya Çıktı

Dünyanın birçok farklı noktasından milyonlarca kişi tarafından takip edilen Formula 1 Turkey Grand Prix geçtiğimiz yıl sürpriz bir şekilde geri dönmüştü. Türkiye’deki Formula 1 hayranlarının heyecanla izlediği Grand Prix, 2021 sezonunda da ülkemizde düzenleniyor.

Sadece birkaç gün sonra, 8, 9 ve 10 Ekim’de gerçekleşecek yarış için merak şimdiden yükselmekte. Birçok kişiyi heyecanlandıran bir başka konu ise Formula 1 Turkey Grand Prix kazananı pilotun sahip olacağı kupa. Yarışın gerçekleşeceği Intercity İstanbulPark yönetimi ise bununla ilgili ilk duyuruyu paylaştı.

Formula 1 Rusya GP

Formula 1 Turkey GP için Biletler Satışa Sunuldu
Detayları Keşfedin

İşte Formula 1 Turkey Grand Prix Kupası

Geçtiğimiz yıl tasarımı ile büyük beğeni toplayan Turkey Grand Prix kupasının yenilenmiş hali uzun süredir merak ediliyordu. İstanbulPark pistinin ünlü 8. virajından Türk kültürüne birçok farklı gönderme içeren kupanın tam hali en sonunda bir video ile tanıtıldı.

Altın rengi ile göze çarpan kupa, siyah bir destek noktasına sahip. Büyük bir Formula 1 logosunun yer aldığı destek noktasında aynı zamanda kupaya sahip olan kişinin yarışı kazandığına dair bir metin içeriyor.

Destek noktasının üst kısmında ise bizleri kupanın asıl bölümü karışıyor. Parlak bir yüzeye sahip olan kupaya uzaktan bakıldığında 8 rakamına benzerliği dikkatleri üzerine çekmekte. Rakamın sağ üst köşesi ise yeniden tasarlanarak Türk bayrağının motiflerine benzetilmiş durumda.

Formula 1 Türkiye Grand Prix Biletleri
Yarışın Gerçekleşeceği Pist | Intercity İstanbulPark

Kupa, Birçok Farklı Değere İşaret Ediyor

Paylaşılan özel videoda, Formula 1 Turkey Grand Prix yarışının gerçekleştiği yıllar teker teker gösterilmekte. 2011 ve 2020 arasındaki boşluk fark edilirken yılların hemen sonrasında ise kupa tasarımında dikkat edilen değerler aktarılıyor.

8 sayısının pistteki ünlü viraja gönderme yapıldığı düşünülürken kupanın tasarımcılarına göre motif, rakamdan çok bir sonsuzluk işareti. Aynı zamanda ise hızı ile Formula 1 Turkey Grand Prix kupası kazanmayı başaran aracın performansına bir gönderme.

Formula 1 Grand Prix Sıralama Turları

Formula 1 Turkey GP 2021 Hakkında Tüm Bilinenler
Detayları Keşfedin

Tüm bunların haricinde geçtiğimiz yıl Lewis Hamilton’un sahip olduğu kupanın bu yılki sahibi de oldukça merak ediliyor. Hamilton’un “en çok Formula 1 dünya şampiyonası kazanan pilotu” ünvanı olduğu Turkey Grand Prix’de yeni bir rekora daha imza atılıp atılmayacağı da düşünülenler arasında.

Sıralama turları 8-9 Ekim’de, Formula 1 Turkey Grand Prix kupası kazanacak pilotu belirleyecek büyük yarış ise 10 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Biletlerinin internet üzerinde satışta bulunduğu GP, aynı zamanda birçok farklı noktadan sanal ortamda da takip edilebilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler