Facebook
Dijital Yaşam

Facebook için Dikkat Çeken Yeni İsim Sızıntısı

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarını bünyesinde barındıran Facebook, gerçekleşen son sızıntılara göre yakında çalışmalarına yeni bir isim ile devam edecek. İsmin ve çok daha fazla detayın paylaşılacağı tarih de şimdiden ortaya çıkmış durumda.

Son yıllarda gerçekleşen olaylar ile gizlilik ve güvenlik alanında birçok suçlamaya maruz kalan Facebook’un değiştirilen isminin ne olacağı şimdiden merak konusu. Baştan aşağıya değiştirilecek markanın ilk bilgilerinin ise oldukça kısa bir süre sonra şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklanması muhtemel.

Facebook Akıllı Gözlük


Facebook ve Ray-Ban, Yeni Akıllı Gözlük Modelini Tanıttı
Detayları Keşfedin

Facebook, Yeni İsim Geçişine Yakında Başlıyor

Tam olarak belirtilmeyen kişiler tarafından ortaya çıkarılan iddialara göre sosyal medya devi şirket, sadece birkaç gün sonra yeni ismini duyuracak. Her yıl gerçekleşen Facebook Connect etkinliğinin düzenleneceği 28 Ekim günü ise oldukça muhtemel tarihlerden bir tanesi.

Oculus Etkinliğinden Mark Zuckerberg | Facebook

Etkinlikte sahnede yer alacak isimlerden biri olacak olan Facebook CEO’su tarafından açıklanması beklenen yeni isim, iddialara göre şirketteki köklü değişikliklerin işaretçisi. Özellikle de TIME Dergisi’nin “Delete Facebook” çağrısı yapmasının ardından Facebook tarafından böyle bir hamlenin gelmesi muhtemel.

Geçtiğimiz haftalarda Ray-Ban iş birliği ile üretilen akıllı gözlüğünü de tanıtan Facebook, sadece ismini değil logosu başta olmak üzere ana renklerini ve çok daha fazlasını da temelli değiştirebilir. Bu değişikliklerin yol açacağı değişikliklerden bazıları ise sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Facebook, Dikkat Çekici Oyun Stüdyosu Adımını Attı
Detayları Keşfedin

İşte Facebook’un Sızdırılan Büyük Projesi

Ortaya çıkan bilgilere göre Facebook, yeni bir isim kullanmaya başlayarak üzerinde çalıştığı “meta-verse” sistemini ön plana çıkarmayı hedefliyor. Bu sistemin nasıl bir yapıya sahip olduğu ise belirsiz. Tahminlere göre Instagram, WhatsApp ve Facebook hesaplarının tümünü yeni bir uygulama ile kontrol etmek mümkün olacak.

Tüm bu detaylar ve daha fazlası sadece birer iddiadan ibaretken nelerin yaşanacağını 28 Ekim’de gerçekleşmesi beklenen Facebook etkinliği gösterecek. Şirketin son zamanlardaki durumunu yeni isim ile düzeltip düzeltemeyeceği ise merak konusu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler