Apple

Bekleyiş Sona Erdi: AirPods 3. Nesil Tüm Detaylarıyla Tanıtıldı

Geçtiğimiz yıldan beri büyük bir heyecanla beklenen AirPods 3. Nesil, devam eden Apple Etkinliği ile birlikte tanıtıldı. Kaliforniyalı teknoloji devi, yeni nesil kulaklık ile birlikte birçok özelliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Apple raporlarında ortaya çıkan bilgiler ile sık sık gündeme gelen model, tıpkı beklendiği gibi baştan sona değişen bir tasarıma sahip. Kulağa daha da iyi oturan yapısı, yeni çip yongası ve çok daha fazla yenilik, daha şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte AirPods 3. Nesil

Dünyanın en çok satan kulaklık ailesinin en yeni üyesi AirPods 3. Nesil, AirPods Pro ve AirPods 2. Nesil’in birleşiminden oluşan tasarımıyla göze çarpıyor. Birçok kullanıcının AirPods Pro’yu tercih etmeme sebebi olan silikon uçlar, modelde bulunmazken basınca duyarlı dokunma sistemi telefonu dokunmadan yönetmeyi kolaylaştırıyor.

Gücünü Apple’ın kulaklıkları için özel olarak geliştirdiği H2 çipinden alan yeni nesil, çipten aldığı güç sayesinde çok daha zorlu işlemleri Siri sayesinde gerçekleştirebiliyor. Sanal asistan Siri’yi sesle etkinleştiren “Hey Siri” kısa yolunu kullanmak ise çok daha basit hale getirilmiş durumda.

H2 çipinin sağladığı tek yenilikler ise bununla sınırlı değil. Eski model, Apple Music’in yeni Uzamsal ve Kayıpsız Ses teknolojilerini desteklemiyordu. AirPods 3. Nesil ise AirPlay ve H2 çipinin gücü ile birlikte bu teknolojileri kullanıcılara sunabiliyor.


Yeni nesil modelde AirPods Pro’dan alışık olduğumuz basınca duyarlı yüzey ile birlikte birçok farklı kontrolü kullanmak mümkün. 2. Nesil’de sadece çift dokunma bulunurken basınca duyarlı sistem ile birlikte birçok farklı ekstra kontrol seçeneği de aygıtın yenilikleri arasında bulunuyor.

Her ne kadar gerçekleşen sızıntılarda modelin AirPods Max gibi renk seçeneklerine sahip olacağı düşünülürken model, tek bir beyaz renk ile satılışa sunulacak. AirPods 3. Nesil’in fiyat etiketi yurt dışında 250$ iken ülkemizdeki fiyatların yakında açıklanması muhtemel.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler