Apple EKG
Apple

Apple Watch’un EKG Özelliği Yeni Özellikler ile Birlikte Güncelleniyor

Bileğinize atacağınız tek bir bakış ile sağlığınız hakkında çok daha fazla bilgi alabileceğiniz Apple Watch modelleri, her watchOS güncellemesi ile gelişmeye devam ediyor. Apple Watch Series 4 ve sonraki tüm modellerde bulunan EKG özelliği de test süreci yakında tamamlanacak olan watchOS 7.2 işe baştan aşağıya yenilendi.

Apple EKG

Oldukça uzun zamandır her sene duyurulan yeni modeli ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye devam eden Apple Watch modellerinin arkasında diğer akıllı saatlerden çok farklı bir mimari yatıyor. Bu mimarinin temelimdeki 40 ve 44 milimetrelik ekranlara bir bakış ile daha fazlasını görmenizi sağlayan işletim sistemi watchOS de her sene yeni bir sürüm ile güncelleniyor.

2020 yılının Haziran ayında tanıtılan watchOS 7 ise daha şimdiden birçok ek güncelleme alarak 7.2 sürüm numarasına erişmeyi başardı. Beta sürecini tamamlayarak tüm kullanıcılar için yakın zamanda yayınlanmayı bekleyen 7.2’nin içerisinde Apple Watch Series 4 ve daha yeni bir modele sahip kullanıcıları yakından ilgilendiren bir değişim bulunuyor.

Bir süredir Türkiye’de de aktif olan EKG özelliği watchOS 7.2 ile birlikte baştan aşağıya yenilendi. Bu yenilikler ile birlikte özellik gücüne güç katarken kalp ritminde sorun olan ve düzenli aralıklarla EKG çekmesi gereken kişler için çok daha yararlı bir hale geliyor. Ve bu sayede artık arka planda bile kalp atış hızınızı düzenli olarak ölçerek olağanüstü durumlarda sizi hızlı bir şekilde bilgilendirebiliyor.

EKG özelliğin algoritmasal olarak değişmesi ülkelerin Apple Watch ile EKG çekmeye yeniden izin vermesini gerektirebilir. Bu durumun Apple Fitness+’ın kullanıma sunulacağı 14 Aralık’ta yayınlanması beklenen watchOS 7.2 ile birlikte netleşebilir.


Kaynak: iDB

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler