Apple
Apple

Apple, MacBook Tasarımında Önemli Değişiklikler Yapabilir!

Apple, geçtiğimiz aylarda kendi işlemcilerini üretmeye karar verdiğini açıklamıştı. Bunun üzerine MacBook ve diğer masaüstü Mac cihazları için özellikle beklentiler artmaya başladı. Uzun süredir dizüstü bilgisayarlarında tasarımsal değişim yapmayan teknoloji devi, yeni aldığı patent ile cihazlarında büyük bir değişim yapacak gibi gözüküyor.

Apple, “Elektronik Cihazlar ve Aksesuarlar için Menteşeler” başlığı altında aldığı patent ile yeni katlama şeklini hayata sokmayı planlıyor. Yalnızca MacBook cihazlarının tasarımında değişime gidileceği tahmin edilse de, bu patent Apple’ın katlanabilir telefon kategorisinde yeni bir cihaz ile rekabet edebileceği ihtimalini güçlü kılıyor. iPad için de kullanımı mümkün olan tasarım katlanabilir cihazlar adına heyecan yarattı. WWDC 2020 konferansında Intel tabanlı işlemcileri bırakıp ARM mimarisine geçiş yapacağını duyuran şirket, bir sonraki MacBook modellerini yeni işlemcisi ile sunacak.

Yeni MacBook’ların daha ince çerçeve ve daha yüksek ekran kasa oranıyla gelmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra menteşelerdeki değişimin yeni çıkacak dizüstü modellerinde görülmesinin erken olduğu düşünülüyor. Apple bilgisayarlarda işlemci değişimi sürecinin tamamlanması 2022 yılına kadar sürecek. Bu sürecin gelişiminde yeni dizüstü bilgisayar tasarımı, Apple’ın yeni menteşe patenti ile farklı bir hal alabilir.

ARM mimari tabanlı Apple Silicon işlemcileri ile donatılacak yeni MacBook modellerinin 2021 yılının Mart ayına doğru tanıtılması bekleniyor. iPhone 12 modellerinin tanıtımının ertelenmesi sonrasında, aynı sürecin MacBook’ları etkileyip etkilemeyeceği konusunda tartışmalar devam etse de ihtimalin belirsizliği devam ediyor.

Kaynak 1: https://www.freepatentsonline.com/y2020/0166974.html
Kaynak 2: https://www.patentlyapple.com/patently-apple/2020/05/apple-wins-a-hinge-system-patent-that-was-used-in-the-new-ipad-pro-keyboards-floating-design-future-notebook.html

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler